200,- zł i 10 pkt karnych

Motoryzacja czyli coś dla chłopaków.

200,- zł i 10 pkt karnych

Postprzez kangoo » 01 Wrz 2016, 20:12

2 pasy ruchu w jedną stronę. Przejście dla pieszych.
Czy jadące w tym samym kierunku auta naprawdę muszą jechać przez przejście z tą samą prędkością, bo jeżeli jedno jedzie szybciej, to jest to wyprzedzanie na przejściu dla pieszych - czyli "największe przestępstwo drogowe przeciwko pieszym"? Pieszych nigdzie nie było widać.
Awatar użytkownika
kangoo
wujek dobra rada

Re: 200,- zł i 10 pkt karnych

Postprzez phalaphael » 02 Wrz 2016, 06:38

kangoo napisał(a):2 pasy ruchu w jedną stronę. Przejście dla pieszych.
Czy jadące w tym samym kierunku auta naprawdę muszą jechać przez przejście z tą samą prędkością, bo jeżeli jedno jedzie szybciej, to jest to wyprzedzanie na przejściu dla pieszych - czyli "największe przestępstwo drogowe przeciwko pieszym"? Pieszych nigdzie nie było widać.

Od wyprzedzania na przejściu do omijania stojących przed nim aut tylko pół kroku. A powyższe to rasowe skurwysyństwo i 200 PLN to w mojej skromnej opinii stanowczo za mało.
I can has cheezburger?
Awatar użytkownika
phalaphael
wujek dobra rada

Postprzez browarek » 02 Wrz 2016, 13:12

kangoo napisał(a):2 pasy ruchu w jedną stronę. Przejście dla pieszych.

Tak właśnie, nie wolno wyprzedzać to nie wolno.
Jak samochodów na skrzyżowaniu nie ma , to nie oznacza, że można na czerwonym jechać.
Przyjełaś mandat na klatę i koniec. Nikt z kierowców Ciebie nie rozgrzeszy . :lol:
browarek
aktywny sąsiad

Postprzez kangoo » 02 Wrz 2016, 19:55

phalaphael napisał(a):Od wyprzedzania na przejściu do omijania stojących przed nim aut tylko pół kroku

gówno prawda, bo to narracja podobna do tej: od bycia muzułmaninem do zostania terrorystą...

Zapytałam, bo jeden zawodowy kierowca powiedział mi, że skurwysyństwem jest polowanie na kierowców na pustej drodze, że to nie jest wyprzedzanie i że on nie przyjąłby. Drugi nie jest pewien i przyjąłby, bo nie ma czasu na sądy.

browarek napisał(a):Nikt z kierowców Ciebie nie rozgrzeszy . :lol:

Chyba oprócz tych, którzy tak robią - obserwuję to codziennie w tym miejscu.
Tak, przyjęłam :(
Awatar użytkownika
kangoo
wujek dobra rada

Postprzez kangoo » 04 Wrz 2016, 16:41

żeby była jasność:
Nie jechałam stówą. Jechałam szybciej, niż ruszający z przystanku przed przejściem autobus. Nie zatrzymali mnie od razu. Przejechali za mną ze 3 km, zanim włączyli koguty - jakby zastanawiali się czy było przestępstwo, czy nie. A ja nie pamiętam, w którym miejscu minęłam ten autobus - przed przejściem, za czy na samym przejściu, ale przyjęłam. Punkty - zgodnie z tabelą za takie wykroczenie, mandat najniższy.
Mam niesmak. I czuję się naciągnięta. Kasa nie boli. Bolą punkty. Ale już będę uważała jadąc przez przejścia dla pieszych :lol:
Awatar użytkownika
kangoo
wujek dobra rada

Postprzez phalaphael » 05 Wrz 2016, 08:20

kangoo napisał(a):
phalaphael napisał(a):Od wyprzedzania na przejściu do omijania stojących przed nim aut tylko pół kroku

gówno prawda, bo to narracja podobna do tej: od bycia muzułmaninem do zostania terrorystą...

Bardzo dobra analogia. Słyszałaś o wielu terrorystach nie będących muzułmaninami?

kangoo napisał(a):Ale już będę uważała jadąc przez przejścia dla pieszych

I o to chodziło.
I can has cheezburger?
Awatar użytkownika
phalaphael
wujek dobra rada

Wróć do moto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

x