telewizory LED

Motoryzacja czyli coś dla chłopaków.

telewizory LED

Postprzez numeryczny » 17 Paź 2010, 18:52

jak w temacie
ma ktoś :?:
a jak ma, to czy chwali, czy odradza :?:
warto dołożyć osiem stówek w stosunku do "zwykłego" eLCeDeka :?:
a jak nie warto, to czy warto dokładać pięć stówek do "Zwykłego" stu hercowego w stosunku do "zwykłego" sześdziesięcio :?:
Enjoy the Silence
Awatar użytkownika
numeryczny
wujek dobra rada

Miejscowość: Turka

Re: telewizory LED

Postprzez phalaphael » 18 Paź 2010, 06:38

numeryczny napisał(a):jak w temacie
a jak nie warto, to czy warto dokładać pięć stówek do "Zwykłego" stu hercowego w stosunku do "zwykłego" sześdziesięcio :?:

olej nieistotne szczegoly. Telewizor ma mieć największą przekątną na jaką możesz sobie pozwolić i nie daj wiary zrzedzeniom zony ze "za duzy".
Po tygodniu, sama sie przekona ze nie ma czegos takiego jak za duzy telewizor.
I can has cheezburger?
Awatar użytkownika
phalaphael
wujek dobra rada

Postprzez numeryczny » 20 Paź 2010, 07:23

phalaphael napisał(a):olej nieistotne szczegoly. Telewizor ma mieć największą przekątną na jaką możesz sobie pozwolić i nie daj wiary zrzedzeniom zony ze "za duzy".

żona nie musi zrzędzić - ja sam jestem przeciwnikiem gigantomanii ;-)
ale generalnie pytałem się o technologię - na programie testowym widać jednak różnicę w obrazie pomiędzy zwykłymi 60, zwykłymi 100 a ledami (tu ukłon dla sprzedawcy w euroagiede - który cierpliwie pokazał co i jak a nie spławił ;-)
Enjoy the Silence
Awatar użytkownika
numeryczny
wujek dobra rada

Postprzez phalaphael » 20 Paź 2010, 10:23

numeryczny napisał(a):
phalaphael napisał(a):olej nieistotne szczegoly. Telewizor ma mieć największą przekątną na jaką możesz sobie pozwolić i nie daj wiary zrzedzeniom zony ze "za duzy".

żona nie musi zrzędzić - ja sam jestem przeciwnikiem gigantomanii ;-)
ale generalnie pytałem się o technologię - na programie testowym widać jednak różnicę w obrazie pomiędzy zwykłymi 60, zwykłymi 100 a ledami (tu ukłon dla sprzedawcy w euroagiede - który cierpliwie pokazał co i jak a nie spławił ;-)

No więc teraz spójrz na to z innej strony.
W domu nie będziesz miał porównania z innymi telewizorami. To będzie jedyny punkt odniesienia. Wiadomo że nie kupisz telewizora który źle świeci czy kłamie barwy lub szumi. Ale bez sensu IMO jest wydawać kasę na "żywszy obraz", którego nie zauważysz jeśli obok nie stanie TV z gorszym obrazem.
Rozmiar natomiast będziesz widział nonstop. Nie wiem jaki masz pokój ale imo 46" to absolutne minimum. No chyba że to TV do kuchni. czy sypialni. Wtedy można zejść do 42". ;P
Tak na serio - oglądam filmy (w 720p) z ok 3 metrów i bez chwili zastanowienia zamieniłbym 46"fullHD na 55" 720p.
I can has cheezburger?
Awatar użytkownika
phalaphael
wujek dobra rada

Postprzez Nerwus » 20 Paź 2010, 13:30

numeryczny napisał(a):jak w temacie

Sprawa jest prosta, telewizor LED różni się technologicznie od LCD sposobem podświetlania ekranu. W LCD świecą lampy fluorescencyjne, w LED diody led umieszczone na krawędziach ekranu. Daje to efekt w jakości czerni i gradacji szarości a poza tym telewizor jest fantastycznie cienki i co nie jest bez znaczenia dość oszczędny. Niestety hamująca jest cena, często dość wysoka. Ja patrzę na standardowego LCD-ka i jest dla mnie zupełnie wystarczający. Gdybym miał zapędy fanatyka-oglądacza kupiłbym pewnie PDP, czyli plazmę. Ale i ta ma sporo wad jak na wysoką cenę. Wszystko zależy od własnych potrzeb.
Awatar użytkownika
Nerwus
osiedlowy bywalec

Postprzez numeryczny » 20 Paź 2010, 14:39

Nerwus napisał(a):... Niestety hamująca jest cena, często dość wysoka....

znalazłem szarpa ledowego akłosa za 2990
przykładowo za nie ledowego 100 hercowego soniaka trza dać 2600 - różnica przy takim zakupie nie jest straszna
gdyby była straszna nie wchodziłby w grę led
dlatego mam drobny dylemat ;-)
Enjoy the Silence
Awatar użytkownika
numeryczny
wujek dobra rada

Postprzez Nerwus » 20 Paź 2010, 15:05

2990
Sorry, jestem poza tematem. Nigdy nie wydałbym tyle forsy na telewizor. Wiem że kupują za dwa i więcej razy taką kwotę, ale jak już zaznaczyłem to subiektywne zagadnienie. Swoją drogą, jakbym widział mordę kaczora na każdym programie trzy razy większą niż teraz, popadłbym pewnie w schizofrenię maniakalną na podłożu lękowym...
Awatar użytkownika
Nerwus
osiedlowy bywalec

Postprzez phalaphael » 20 Paź 2010, 15:21

Nerwus napisał(a):2990
Sorry, jestem poza tematem. Nigdy nie wydałbym tyle forsy na telewizor. Wiem że kupują za dwa i więcej razy taką kwotę, ale jak już zaznaczyłem to subiektywne zagadnienie. Swoją drogą, jakbym widział mordę kaczora na każdym programie trzy razy większą niż teraz, popadłbym pewnie w schizofrenię maniakalną na podłożu lękowym...

Od dziesieciu lat nie ogladam telewizji (poza swietami kiedy to jestem u rodziny) i szczerze polecam. Gdyby jeszcz administratorzy onetow donosili do prokuratury na redaktorow za publikowanie ryjow i niusow o polityce to bylbym wniebowziety.
I can has cheezburger?
Awatar użytkownika
phalaphael
wujek dobra rada

Postprzez Nerwus » 20 Paź 2010, 15:31

Od dziesieciu lat nie ogladam telewizji (poza swietami kiedy to jestem u rodziny) i szczerze polecam. Gdyby jeszcz administratorzy onetow donosili do prokuratury na redaktorow za publikowanie ryjow i niusow o polityce to bylbym wniebowziety.[/quote]
Popieram. Ja czasami na coś zerknę. Najchętniej na Kino Polska. Ale rzadko. A redaktorom, tak jak i tym politycznym zawszańcom z pisu już się gówna w dupie gotuję, że na zwykłym ataku szaleńca mogą zrobić zadymę.
Awatar użytkownika
Nerwus
osiedlowy bywalec

Postprzez Perła » 20 Paź 2010, 16:49

A "Kierdolony Paczyński" znów jest obrażony, bo dziś Prezydent odsłonił dwie tablice ..ku czci.., ale nie zrobili trzeciej dla jego brata ! :evil: :evil: :evil: Temu cepowi za mało Wawelu???????????????????????????????????????????????????
Perła grzeje, perła chłodzi... Perła nigdy nie zaszkodzi !
Awatar użytkownika
Perła
aktywny sąsiad

Miejscowość: Turka City miasto sexu i biznesu

Następna

Wróć do moto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

x